1. SUÇ ÖRGÜTÜ İDDİASININ CEVAPLARI

1.8. Örgüt yapısının gerektirdiği “korkutucu atmosfer” arkadaş camiamızda yoktur

Basın manşetlerinde inanılmaz suç iddiaları havalarda uçuşmakta; tehdit, şantaj, kişiyi özgürlüğünden alıkoyma, kara para aklama, casusluk ve benzeri bir çok asılsız ve mesnetsiz suç isnatları yapılmaktadır. Bu kadar çok sayıda suçu hep birlikte işleyecek kişilerin, hele ki bu suçlar bir örgüt çatısı altında işleniyorsa ve bu kişiler de bu örgütün üst düzey yöneticileri olarak lanse ediliyorlarsa, eşi benzeri görülmemiş bir korkutuculuğa sahip olmaları gerekirdi. Bu sözde suçları işlerken irtibat kurdukları başka kişilere karşı inandırıcı ve etkileyici olmaları, birlikte suç işlemeye elverişli kişiler olduklarını ispatlamaları, ayrıca kendilerine karşı çıkacak veya rakip olacak başka suçluları da caydırmaları şart olurdu.

Oysa Sayın Adnan Oktar da, arkadaşlarımız da son derece cana yakın, esprili, sevimli, insancıl kişilerdir. Sayın Adnan Oktar’ın arkadaşlarıyla canlı yayınlarda nasıl şakalaştığı, espiriler yapıp hep birlikte kahkahalarla güldükleri ortadadır.

Sayın Adnan Oktar’ın arkadaşları canlı yayınlarda ilgi çekici ve komik olmak için çok sayıda eski Türk filmi canlandırmasında rol almışlar, bu filmler A9 TV’de canlı yayınlarda defalarca gösterilmiş, ayrıca internete de yüklenerek Youtube gibi platformlarda binlerce kere paylaşılmıştır.

Sözde suç örgütünün güya en üst düzeyde yöneticisi olduğu iddia edilen kişileri bu rollerde seyredenlerin, onların “caydırıcılığı” hakkında ne düşünecekleri aşikardır.

 

Benzer başka bir uygulama, yine canlı yayınlarda zaman zaman yapılan eğlenceli fotoğraflarla devam ettirilmiştir. Birçok arkadaşımızın eğlenceli fotoğrafları ekrana getirilirken Sayın Adnan Oktar da bu fotoğraflara esprili yorumlar yapmış ve hep birlikte gülünüp eğlenilmiştir.


Hem Sayın Adnan Oktar hem de arkadaşları yine canlı yayınlarda rock’n roll müzik veya Ankara Havaları eşliğinde hararetli dans performansları sergilemişler, kendisine “korkutucu, caydırıcı” bir görünüm vermek isteyecek kişilerin hiçbir şekilde yanaşmayacağı eğlenceli figürleri samimi bir şekilde icra etmekten çekinmemişlerdir.


Zaman zaman kareoke uygulaması bile yapılmış, yine canlı yayın sırasında arkadaşlarımız mikrofonu alarak şarkı söylemiştir.


Sayın Adnan Oktar da tüm bu performanslara hep esprileriyle katılmış, zaman zaman da kelime benzerliklerinden çıkarak yaptığı esprilerle seyircileri kahkahaya boğmuştur.

Burada şahit olduğumuz atmosfer bize çok açık bir gerçeği göstermektedir: Arkadaşlarımızın “suç örgütü” gibi bir oluşum meydana getirme niyetleri bulunmamaktadır. Bizler birbirlerini çok seven, çok iyi anlaşan ve birbirlerini uzun yıllardır tanıyan bir arkadaş grubuyuz. Birarada bulunma amacımız ise bir sivil toplum örgütü faaliyetleri çerçevesinde şekillenmektedir, bir suç örgütü çerçevesinde değil.