İsnat Edilen Suçlamalara Cevaplar

13. SAYIN ADNAN OKTAR VE TBAV CAMİASININ DEVLETİMİZİ KORUYUP YÜCELTEN ÇALIŞMALARI

Sayın Adnan Oktar ve arkadaş camiamız, kurduğumuz vakıflar vasıtasıyla 1990’lardan bu yana her zaman yoğun bir kültürel ve ilmi faaliyet içinde olduk. Bu faaliyetin özü hiçbir zaman değişmemiş, amaç hep devletimizin üniter yapısını korumak, ülkemizin milli birliği ve bütünlüğüne kasteden bölücü terör örgütlerine ve bunların ideolojilerine karşı bilimsel yöntemlerle mücadele vermek, milli ve manevi değerlerimize bağlı, şuurlu bir Türk gençliğinin yetişmesine katkıda bulunmak olmuştur. Bu yolda faaliyet gösteren vakıflardan ikisi Teknik ve Bilim Araştırma Vakfı ile Milli Değerleri Koruma Vakfı’dır.

Başkanlıklarını yaptığım her iki vakıf, birçok sivil toplum kuruluşu gibi analizler yaparak hükümetimize çeşitli iç ve dış politika sorunlarına yönelik çözüm önerileri sunmuş, hükümetimizin uygulamakta olduğu doğru politikaları da desteklemek ve yaygınlaştırmak amacıyla yoğun çaba yürütmüştür.

Bu amaçlar doğrultusunda gönüllü TBAV camiası mensupları; konferans ve seminer faaliyetleri, kitap ve broşür çalışmaları ve bunlarn ücretsiz dağıtımları, internet siteleri, gezici sergiler, belgeseller ve TV programları gibi etkinliklerde bulunmuşlardır. Sayın Adnan Oktar’ın bizzat kendisi yüzlerce yerli ve yabancı fikir önderiyle görüşmeler yapmış, onları canlı yayında televizyon programında ağırlamış ve Türkiye’nin bekası doğrultusunda fikir alışverişinde bulunmuştur.

Bu gerçekleri görmezden gelerek veya gizleyerek,camiamızın  40 yıllık fikri ve kültürel çalışmalarıyla ortaya koyduğu fikir ve düşünce yapılarıyla tamamen zıt olan sözde “suç örgütü kurma”, “FETÖ ile bağlantılı olma” gibi uydurma iddiaları ortaya atmak tam olarak abesle iştigaldir ve hiçbir somut delile de dayanmamaktadır.

Çeşitli basın yayın organlarının “uluslararası casusluk”, “askeri casusluk”, “FETÖ ile bağlantılı olma” gibi son derece asılsız suçlamalarla itham ettiği Sayın Adnan Oktar ve arkadaşlarımız, bu iddialardaki suçlamaları gerçekleştirdiğine dair tek bir delil dahi ortaya konmamıştır.

Oysa Sayın Adnan Oktar’ın bu iddiaların tam aksi yönünde, devletimizi, miletimizi, hükümetimizi savunup desteklediğini ispatlayan 300’ü aşkın eseri, binlerce saat uzunluğunda canlı TV yayını bulunmaktadır. Bunlardan kısa örnekleri ilerleyen sayfalarda göreceksiniz. Ayrıca, bu konuda çok geniş kapsamlı delillerin sergilendiği bir web sayfası da yapım aşamasındadır.

Camiamızın 40 yıldır gerçekleştirdikleri ilmi ve kültürel çalışmalar, faaliyetler incelendiğinde, TBAV camiasını hedef alan iddiaların ne derece tutarsız ve gerçeklerden uzak olduğu bir kez daha net bir biçimde anlaşılacaktır.

Şimdi sözünü ettiğimiz faaliyetler kapsamında yapılanlara birlikte bakalım.